Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Tandem ( ikili ) Yamaç Paraşutu
 
Uçmak için pilot ya da kuş olmanıza artık gerek yok!
Uçmanın en ideal ve en kolay yolu tandem yamaç paraşütüdür.
Uçmanız için gereken tek şey, bir fotoğraf makinesidir.
Bu unutulmaz heyecan ve macera dolu deneyimi kaydedip, sevdiklerinizle paylaşmak isteyeceksiniz.
Coğrafi konumuyla Ölüdeniz, dünyanın sayılı güzellikleri arasında yer alır.
Babadağ, Türkiye'nin güneybatısında yer alır ve zirvesi 1965 metredir. Denizin içinden heybetli bir şekilde yükselen bu dağın yamacında, dünyanın en güzel plajlarından birisi olan Belcekız Plajı bulunur.
Babadağ, dünyanın sahil kesiminde yer alan en yüksek dağıdır. Dik yamaçları ve denize yakınlığı sayesinde oluşturduğu termal hava dalgaları, dünyada yamaç paraşütü sporunun, en iyi ve en güvenli şekilde yapıldığı nadir yerler arasındadır.
Uçmak için sporcu ya da fit olmanıza gerek yok. Kalkış ve inişlerinizde sadece birkaç adım atmanız yeterli olur. Gerisini rüzgâr ve pilotları halleder.
Birkaç adımda kendinizi gökyüzünün uçsuz bucaksız boşluğunda bulursunuz. Kendinizi kuşlar kadar hür, rüzgâr kadar hafif ve Herkül kadar kuvvetli hissedersiniz.
Güvenlik ve Kalite
Yamaç paraşütü sporu, eğitimli ve tecrübeli pilotlar eşliğinde yapıldığında son derece güvenli bir spordur.
Kullanılan malzeme kalitesinin son teknoloji olması ve her pilotun uluslararası ticari sertifikasının bulunması, bizi öne çıkaran unsurlardır.
Uçuş güvenliği son derece donanımlı ve eksiksizdir.
Tüm Ticari Tandem Lisanlı Yamaç Paraşüt pilotları FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) standartlarına uygun eğitim almışlardır.
Ölüdeniz’de yapılan yamaç paraşütü uçuş faaliyetleri, THK (Türk Hava Kurumu) çalışanları tarafından kontrol edilmektedir.
Pilotları ve uçuşta kullanılan malzemeleri, en ince noktalarına kadar titizlikle denetleyen THK dünyada sivil havacılık alanında lider konumdadır.
 
Yaklaşık 42 m2 büyüklüğünde bir alana sahip iki kişilik yamaç paraşütünde, pilot ve yolcuyla yapılan uçuşa tandem uçuş denir. Tandem uçuşu sırasında paraşütün sevk ve idaresi ”Tandem pilotu” denilen bu konuda deneyimli bir pilot tarafından yapılır. Diğer kişi ise Tandem pilotunun ön tarafında yolcu pozisyonunda uçar. Pilot ve yolcu uçuşu harnes adı verilen uçuş koltuğunda sürdürür. Harnesler yolcu ve pilota konforlu bir uçuş sunmak için tasarlanmış, son derece modern ve güvenli ekipmanlardır. Tandem uçuş esnasında yolcu, pilot ile rahatlıkla konuşabilir ve fotoğraf çekebilir. Pilot ve yolcu birbirine ”terazi” denilen özel bir aparatla bağlıdır. Pilot paraşütün kolonlarını çekerek paraşütün içine hava doldurup uçuşa hazır hale getirir ve yolcu ile pilot birlikte koşarak havalanırlar. Tandem uçuşu yapmak isteyen yolcuların özel bir eğitime ihtiyaçları yoktur. Sadece Tandem Pilotu tarafından kendilerine verilecek kısa bir kalkış brifing ile uçuşlarını yaparlar. Tandem uçuşu yapabilmek , özel bir eğitim süreci gerektirmediği için uçmak isteyen herkesin Tandem Yamaç Paraşütü ile uçuş keyfini tatmasına imkan tanır.

FLY INFINITY ‘de tecrübeli tandem pilotları ile birlikte,Babadağı’nın değişik irtifaya sahip ve değişik yönlerine bakan kalkış pistlerinde uçuş tutkusunu doyasıya yaşayabilir ve kuşların uçarken neden şarkı söylediğini onların hisleriyle anlayabilirsiniz.

Kanatlarının Altında Dünya
  • Meyve Suyu