Saklikent Safari

Saklikent Safari

Doğayla başbaşa dolu dolu bir gün, eğlence ve adrenalin istiyorsanız tam size göre bir aktivitedir saklıkent Safari. Öncelikle sizleri hala buram buram tarih kokan Tlos'un eteklerine götürüyoruz, Rehberimizin sizlere o tarihin en kahraman komutanı Bellerophentes ile uçan at Pegasus'un Chimera adındaki canavara karşı kazandığı zaferin tasvir edildiği kaya mezarları hakkında verecek olduğu bilgiler eşliğinde sizleri alabalığı ile meşhur, doğası ile eşsiz olan restaurantımıza lezzetli bir öğle yemeği sunmak için davet ediyoruz.

 

İkinci durağımız olan YAKAPARK doğal orman parkını ziyaret ederken köylü bayanların yaptığı gözlemelerden tadabilirsiniz. Alabalık çiftliğini ziyaret ederken soğuk soğuk akan suların fısıldadığı melodiler eşliğinde birazda olsun dinlenebilirsiniz.

 

SAKLIKENT turumuzun en özel ziyaret alanıdır. Yaklaşık 18 km uzunluğunda 300 m yüksekliğinde eşsiz bir atmosfere sahip olan bu kanyonun sizleri büyüleyeceğinden eminiz.Yaklaşık 2 saat boyunca kanyonda yürüyebilir, rafting yapabilir gününüze ayrı bir renk katabilirsiniz. Turumuzun en kirli durağıda çamur banyosudur. Tamamıyla killi çamurdan oluşan cilt hastalığına iyi geldiği bilinen çamur banyosunda geri dönüş yolculuğuna çıkmadan önce vaktimizi değerlendiriyor ve sizleri Çalış Plajının o müthiş günbatımının izlendiği sahile getiriyoruz. Biraz daha yüzmek ve dinlenmek için son fırsatları değerlendirip sizlere veda ediyoruz.