12 Adalar Tekne Turu

12 Adalar Tekne Turu

12 adalar tekne turu
 
Yakıcı Akdeniz güneşi altında bronzlaşmak, Fethiye körfezinin kristal mavisi tertemiz sularında yüzmek ve hem eğlenceli, hem de dinlendirici bir gün geçirmek istiyorsanız günübirlik olarak düzenlenen 12 adalar tekne turu tam size göre bir aktivite.
Sabah 09:00 – 09:30 sularında otellerinizden servis araçları ile alınıp Fethiye limanında demirli bulunan teknelerimize getirilirsiniz. Saat 10:00 – 10:30 arasında tekneler Fethiye limanında demir alarak Fethiye körfezini inci bir gerdanlık gibi süsleyen koylar, adalar ve plajlar ile  ünlü 12 adalar bölgesine hareket ederler.
Saat 17:30 – 18:00 kadar devam eden 12 adalar tekne turunda Fethiye körfezinde bulunan 12 adalar bölgesinde çeşitli koy ve adaya demirlenir. Her demirlenen limanda 30 – 60 dakika arasında yüzme, yemek kimi yerlerde ise karaya çıkma ve yürüyüş yapma imkanı sunulur. Gün boyu fotoğraf makinanızı yakınınızda bulundurmanız tavsiye edilir,  çünkü her an bir deniz kaplumbağası, tekne ile yarışan yunuslar ve her baktığınız köşede ilgiinizi çekecek bir manzarayı mutlaka resimlemek isteyeceksiniz.
 
Tür Güzergahı – Programı :
Saat : 10:00 Fethiye limanından 12 adalar bölgesine hareket.
 
Tersane Adası : Fethiye körfezinde bulunan büyük adalardan bri olan Tersane Adası, 1957 depremine kadar Yunanlılar tarafından yerleşim alanı olarakta kullanılan bir ada idi. Şu an bile denizin altında bulunan sütunlar ve deniz içinde kalmış harabeleri görebilirsiniz.
 
Yassıca Adaları : irili ufaklı 5 adadan oluşup 12 adalar bölgesinin  güneyinden kuzeyine doğru uzanır. Adanın kuzey kısmı yüzme bilmeyenler veya iyi yüzücü olmayanlar için idealdir.
 
Göbün Koyu ( merdivenli Mağara ): koyda bulunan bir mağraya ulaşan merdiven şeklinde yapılandırılmış kayalar nedeni merdivenli mağara olarakta bilinen güzel koylardan biridir.
 
Samanlık Koyu : 12 adalar tur teknelerinin  son mola durağı fethiye limanına gelip demirlemeden önce yüzme molası için demirlenen son koy.
 
Yanınıza almanız tavsiye edilenler :
 Plaj Havlusu, extra mayo veya şort, şapka, güneş gözlüğü, şnorkel gözlük palet takımı, fotoğraf makinası
•0-2 yaş ücretsiz,  7 yaş altı %30 indirim uyglanır.
•Firmadan veya hava koşulları nedeni ile yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı geri ödenir.
•Lütfen tavsiye edilen alınış saatinden 15 dakika önce size bildirilmiş olan toplanma noktasına olmaya çalışın.